2. - Англия
  3. Конте и Моу едва не се сбиха на „Стамфорд Бридж”

Конте и Моу едва не се сбиха на „Стамфорд Бридж”

Привържениците на "сините" засипаха с обиди португалеца и той не им остана длъжен

Сериозен скандал се разрази между Жозе Моуриньо и Антонио Конте по време на ¼-финалния мач от ФА Къп между Манчестър Юнайтед и Челси.

Двамата треньори едва бяха разтървани от четвъртия съдия в 40-ата минута, след като „червените дяволи” останаха с човек по-малко на „Стамфорд Бридж”.

Това стана в 35-ата минута, когато Андер Ерера получи втори жълт картон.

Испанският халф бе предупреден официално първо в 20-ата минута, след като засече с рамо Еден Азар, а четвърт час по-късно пое към съблекалните. Ерера отново събори белгиеца, този път закъснявайки при единоборство.

Нарушението не бе грубо, но доведе до бурна реакция от Конте и червен картон, който първоначално бе приет с иронична усмивка от Жозе Моуриньо.

Малко по-късно обаче край тъчлинията прехвърчаха искри и се наложи арбитърът Майкъл Оливър да потушава напрежението с кратък разговор, след което мачът продължи.

След края на двубоя обаче Моуриньо не остана длъжен на съдията и задържа ръката му при здрависване, за да проведе разгорещен монолог.

Момчетата на Специалния загубиха двубоя с 0:1, а феновете на Челси засипаха Жозе с обидни скандирания.

Португалецът пък отговори с жест, с който им припомни, че е спечелил три титли с любимия им тим.