2. - Англия
  3. Ливърпул разгроми с 5:0 Бъртън във втори кръг на Купата на лигата (ВИДЕО)

Ливърпул разгроми с 5:0 Бъртън във втори кръг на Купата на лигата (ВИДЕО)

Неуверен Челси продължава напред след 3:2 срещу Бристол Роувърс

Ливърпул премина с лекота втория кръг на Купата на лигата в Англия, след като се наложи с 5:0 като гост на Бъртън. Футболистите на Юрген Клоп направиха силно първо полувреме, в което отбелязаха два гола и имаха възможност на почивката да се оттеглят дори с по-голям актив.

В 7-ата минута Садио Мане изведе отляво Ориги, но белгиецът не успя от малък ъгъл да затрудни вратаря на домакините и би в него.

Нова добра намеса на Байуотър опази вратата му суха, след като Фирмино засече с глава центриране отдясно.

Логичното се случи в 15-ата минута, когато Мане центрира по земя в пеналта на Бъртън, а Дивок Ориги отклони технично от малка дистанция за 1:0.

Футболистите на Ливърпул играеха с лекота и не срещаха сериозна съпротива от домакините. В 22-ата вратарят на Бъртън направи грешно подаване с ръка, Мане пресече паса и пусна надясно към Клайн, който веднага центрира, Роберто Фирмино засече с глава точно за 2:0.

До края на полувремето мърсисайдци не допуснаха отпускане и се оттеглиха на почивката със солидна преднина.

Трети гол през втората част окончателно уби интригата в двубоя. В 61-ата при центриране от корнер Том Нейлър прати топката в собствената си врата за класическото 3:0.

Влезлият след почивката Даниел Стъридж също записа името си сред голмайсторите, като в рамките на 5 минути отбеляза два пъти. Роберто Фирмино асистира в 78-ата на Стъридж за четвъртия гол в мача, а в 83-ата отново бразилецът се отчете с голова асистенция за крайното 5:0.

Недотам гладко мина двубоят на Челси срещу Бристол Роувърс, който „сините” спечелиха с 3:2. Батшуай откри резултата в 29-ата минута, а само две по-късно Виктор Моузес зарадва отново феновете на „Стамфорд Бридж”.

Гостите обаче показаха характер и успяха да върнат бързо един гол в 35-ата, като точен бе Питър Хартли.

В края на първата част Батшуай върна аванса от два гола на своя тим, отбелязвайки в 41-ата минута.

Три минути след началото на второто полувреме гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Елис Харисън.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и Челси се класира за третия кръг на Купата на лигата.