Нюкасъл направи за смях жалък Тотнъм и му вкара цели 4 гола (ВИДЕО)

"Свраките" постигнаха разгромен успех над противника си

Нюкасъл постигна категорична победа с 4:0 над Тотнъм на „Сейт Джеймсис Парк“ в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Така „свраките“ събраха 50 точки на шестото място във временното класиране, на 10 зад „шпорите“, които са пети.

Първата ситуация в срещата бе на сметката на лондончани. В седмата минута Тимо Вернер укроти топката на гърди в наказателното поле, след което я отигра от воле, но я прати високо над напречната греда.

Половин час игра след началото на срещата Нюкасъл излезе напред в резултата. Антъни Гордън пусна извеждащо подаване към Александър Исак, който преодоля бранител на Тотнъм и от добра позиция стреля към долния десен ъгъл и се разписа за 1:0.

Само две минути след това „свраките“ реализираха и второ попадение. Дестини Удоджи допусна груба грешка при изнасянето на топката и я подари на Антъни Гордън, който я овладя и я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 37-ата минута домакините бяха близо до трето попадение, след като Александър Исак получи тънко подаване в наказателното поле и незабавно шутира към вратата, но ударът му бе блокиран от бранител на Тотнъм.

В 51-вата минута Нюкасъл си реши всичко в мача с трето попадение във вратата на Тотнъм. Бруно Гимараеш изведе Исак в наказателното пол, той нанесе брилянтен удар към долния ляв ъгъл и не остави шансове на Гилермо Викарио за реакция – 3:0.

В 63-ата минута Елиът Андерсън получи прецизен пас по земя в наказателното поле, овладя я и путира към левия ъгъл, но Гилермо Викарио направи чудесно спасяване и изби топката в ъглов удар.

В 81-вата минута Емил Крафт насочи отскочила добра от средно разстояние, но уцели десния страничен стълб. Пет минути след това Антъни Гордън проби в наказателното поле и нанесе нисък удар, който бе блокиран от бранител на Тотнъм и излезе в корнер.

При последвалия ъглов удар се стигна до четвърто попадение на сметката на Нюкасъл. Антъни Гордън центрира към Фабиан Шер, който не изпуснат от противниковата защита и се извиси най-високо в наказателното поле, за да забие брилянтен удар към десния ъгъл за крайното 4:0.