2. - Англия
  3. Раул Мейрелеш сравни Португалия с Челси

Раул Мейрелеш сравни Португалия с Челси

Аз станах шампион на Европа с Челси, когато никой не слагаше Челси сред фаворитите, заяви португалският футболист

Португалия не фигурираше сред фаворите на Евро 2012 като Челси, който стана европейски шампион през май, каза днес полузащитникът на португалския национлен отбор по футбол и на лондончани Раул Мерейлеш два дни преди четвъртфинала с Чехия.

"Аз станах шампион на Европа с Челси, когато никой не слагаше Челси сред фаворитите", каза 29-годишният португалски футболист. Когато започвахме, никой не слагаше Португалия сред фаворитите. Ако и Португалия като Челси стане европейски шампион, това ще бъде мечта", добави той.

Срещу Чехия в четвъртък "няма фаворити, защото Германия и Холандия бяха фаворити, а ние се класирахме", продължи Мейрелеш. "Ние гледахме доста мачове на чехите. Те не започнаха добре (загуба с 1:4 от Русия - бел. на пр.), както
и ние, но после дадоха фантастичен отговор. Очаква ни труден мач срещу силен отбор, но ние на терена ще направим всичко възможно, за да неутрализираме силните страни на Чехия", каза още Мейрелеш.

Халфът защити и своя съотборник Кристиано Роналдо, който вкара два решаващи гола срещу Холандия след два доста посредствени мача: "Във футбола нещата невсякога стават така, както искаш. Важното е, че Роналдо е един от най-големите професионалисти, които някога съм срещал".

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)