2. - Англия
  3. Сити падна от Ню Йорк Ред Булс, Анри не вкара (видео)

Сити падна от Ню Йорк Ред Булс, Анри не вкара (видео)

„Гражданите” загубиха с 1:2 на „Джайънт Стейдиъм”, Манчини гласува доверие на резервите

Амбициозният Манчестър Сити записа втора загуба във втория си мач от подготовката на отбора в САЩ. „Гражданите” загубиха с 1:2 от Ню Йорк Ред Булс, а този път новата звезда на „биковете” Тиери Анри не успя да се разпише. Мениджърът на Сити Роберто Манчини бе гласувал доверие на по-голямата част от резервите, като единствено Емануел Адебайор и Уейн Бридж започнаха като титуляри.

Резултатът на „Джайънт Стейдиъм” бе открит още в 7-ата минута, когато Уейн Бридж бе развинтен отляво от футболист на Ню Йорк, след което топката достигна до Канджи, който от малкото наказателно не сгреши и вкара за 1:0, като този резултат се запази до почивката.

Сити успя да изравни в 55-ата минута. След остро центриране по земя от ляво, бразилецът Жо засече кълбото от малкото наказателно поле и с левия крак го заби в мрежата на „биковете” за 1:1.

В 70-ата минута обаче Ричардс върна аванса на Ню Йорк със страхотен удар от около 25 метра, който срещна напречната греда преди да се оплете в мрежата на Сити за крайното 2:1.