Тотнъм показа характер, обърна и победи Кристъл Палас в лондонското дерби (ВИДЕО)

Спърс взе важни три точки

Тотнъм се наложи над Кристъл Палас с 3:1 като домакин, постигайки обрат, след като изоставаше с 0:1. Еберечи Езе даде аванс на “орлите” в 59-ата минута в двубоя от 27-ия кръг в английската Висша лига. Тотнъм обаче направи обрат в рамките на 2 минути в края на срещата, а Тимо Вернер и Кристиан Ромеро бяха авторите на головете. Хюн-Мин Сон пък сложи окончателно точката на спора с гол в 88-ата минута.

След този успех Тотнъм скъси разстоянието до топ 4 до 2 точки, като “шпорите” са на 5-то място с актив от 50 точки, докато Кристъл Палас е 14-ти с 28 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Тотнъм. В 19-ата минута Тимо Вернер тръгна на солов рейд и излезе очи в очи със Сам Джонстън, но стражът на Кристъл Палас скъси ъгъла и успя да се намеси.

До края на първото полувреме Тотнъм продължи да бъде много активен, но не успя да достигне до чисто голово положение.

Хюн-Мин Сон получи топката в наказателното поле на Кристъл Палас в 55-ата минута и не се поколеба да стреля, но топката рикошира в левия страничен стълб на вратата.

В 59-ата минута Кристъл Палас получи правото да изпълни пряк свободен удар. Еберечи Езе изпрати мощен снаряд във вратарския ъгъл, не оставайки никакви шансове на Гилермо Викарио да отрази.

Тотнъм обаче успя да изравни в 78-ата минута, когато Бренан Джонсън се възползва от грешка на Йоаким Андерсен и отне. Уелският национал проби отдясно в наказателното поле и подаде за Тимо Вернер, който от близко разстояние засече топката във вратата.

Само две минути по-късно пълният обрат бе осъществен. Емерсон Роял хвърли топката от тъч към Джеймс Мадисън, който с първото си докосване я центрира на втора греда, за да намери Кристиан Ромеро. Аржентинецът надскочи персоналния си пазач и засече топката с глава в мрежата.

Тотнъм порази за трети път вратата на Кристъл Палас в 88-ата минута, когато и Хюн-Мин Сон се разписа, за да сложи окончателно точката на спора между Северен и Южен Лондон.

В друг мач, който се изигра по същото време Нюкасъл се наложи на Уулвърхемптън на „Сейнт Джеймсис Парк“ с 3:0. Две попадение за „свраките“ дойдоха през първото полувреме, като Александър Исак откри в 14-ата минута, а Антъни Гордън покачи преднината на своя тим в 33-ата минута. Докато Тино Ливраменто сложи точката на спора с гола си в добавеното време.

Фулъм се наложи над Брайтън с 2:0 на „Крейвън Котидж“ в друг двубой от съботната програма във Висшата лига. Попаденията за лондончани бяха реализирани в рамките на 10 минути, като Хари Уилсън даде аванс на Фулъм в 21-ата минута, а Родриго Мунис бе автор на втория гол.

Уест Хем се наложи над Евертън с 3:1 на „Гудисън Парк“. Бето изведе „карамелите“ с гол в 56-ата минута, а Курт Зума вкара изравнителния гол в 62-рата минута. Томаш Соучек и Едсон Алварес пък се разписаха в добавеното време, за да донесат успеха на „чуковете“.