2. - Англия
  3. В битката за оцеляване: Уигън шокира Марто и Болтън насред „Рийбок” (видео)

В битката за оцеляване: Уигън шокира Марто и Болтън насред „Рийбок” (видео)

Фулъм също би с 2:1, налагайки се над Стоук в Лондон, Погребняк дебютира с гол

След десет мача без победа опашкарят в класирането на английската Висша лига Уигън най-после постигна такава, налагайки се като гост на Болтън с 2:1 в мач от 25-ия кръг на първенството.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр в редиците на домакините, но не се представи на обичайното си силно ниво и бе заменен на почивката.

Точно две минути преди нея Гари Колдуел бе открил с глава резултата за гостите, а в 67-ата Марк Дейвис възстанови статуквото с гол за Болтън след пас на дошлия от Ливърпул френски нападател Давид Н’Гог.

Всичко в срещата бе решено в 76-ата минута, когато втори „шотландски” гол в полза на Латикс, дело на Джеймс МакАртър, донесе успеха на гостите.

Въпреки него, те останаха на последна позиция във временното класиране с 19 точки от 25 мача, но вече изостават само на една от своя днешен опонент.

В друг мач от кръга Фулъм победи у дома Стоук Сити на своя „Крейвън Котидж”, също със резултат 2:1. Дебютиралият в редиците на домакините руснак Павел Погребняк ознаменува първия си мач с гол още в 16-ата минута, след като се възползва от пас на Йон Арне Рийзе.

В средата на полувремето Томас Сьоренсен си вкара автогол, след като удар на Клинт Демпси се удари в гредата и рикошира във вратаря, за да влезе в мрежата му.

След паузата гостите се опитаха да избегнат загубата, но стигнаха само до почетен гол, дело на своя капитан Райън Шоукрос, който вкара с глава след центриране на Пенант от корнер.

Така Фулъм вече е на 12-а позиция с актив от 30 точки, колкото има и Стоук, но „грънчарите” са с по-лошата голова разлика.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)