2. Астън Вила
  3. Астън Вила не можа да победи и Болтън на „Рийбок” – 1:1

Астън Вила не можа да победи и Болтън на „Рийбок” – 1:1

Отборите на Болтън и Астън Вила не успяха да излъчат победител в мача помежду си, завършвайки наравно – 1:1. Срещата се игра на „Рийбок Стейдиъм” и бе от програмата на 34-ия кръг на английската Висша лига. След това равенство тимът на българския национал Стилиян Петров, който игра цял двубой, вече няма победа в Премиършип в девет поредни мача.

Срещата започна нервно, с много нарушения в средата на терена, като леко териториално предимство имаха гостите. След 10-ата минута, гостите от Бирмингам започнаха да упражняват сериозен натиск върху своите опоненти, а атаките им по двете крила бяха истинска заплаха играчите на Болтън. Така дойде 43-ата минута, когато Йънг отбеляза малко случаен гол. Тогава Карю върна една топка към Хески, който намери непокрит Йънг, крилото центрира към далечната греда, кълбото обаче срещна страничния стълб и влезе във вратата на Яскелайнен – 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат за радост на гостуващите фенове.

През втората част домакините излязоха мотивирани да променят развоя на срещата и започнаха да владеят топката повече от своите опоненти. В 55-ата минута Тейлър от домакините пусна дълъг пас и за топката се сбориха няколко играчи, най-съобразителен, от които бе О’Брайън, който намери Коен на чиста позиция и вторият не сбърка, изравнявайки резултата – 1:1. До края на двубоя Стенли и компания се опитаха да стигната до победата, но домакините играеха много организирано в отбрана и не позволиха това да се случи и срещата завърши наравно.

След това равенство Астън Вила запази 5-а си позиция във временното класиране като имат актив от 55 точки и по този начин вече няма победа в девет поредни мача от Висшата лига. Болтън се намира на 13-о място в подреждането с актив от 38 точки, на 7 от зоната на изпадащите.

Заглавията на Острова: На "Олд Трафорд" виждат Карло Анчелоти като наследник на Мойс

Юнайтед дава Чичарито за Ленън, Сити иска Дани Алвеш, Моуриньо заплаши всичките си нападатели, Гигс прокуден от Мойс

Уейн Рууни полетя срещу  “протестиращия” самолет и донесе победата за Юнайтед (ВИДЕО)

“Червените дяволи” намалиха огъня около Мойс след 4:1 над Астън Вила

"Протестният" самолет с банер "Грешният - Мойс вън" мина над "Олд Трафорд"

Недоволните от Дейвид Мойс фенове на Юнайтед очаквано изразиха недоверието си към шотландеца

Мойс: Дори и на съра щеше да му е трудно

Преди днешния двубой на "Олд Трафорд" с Астън Вила се очаква полетът на "протестния" самолет

Мойс: Повечето фенове ме подкрепят и разбират какво се случва

„В началото сме на едно дълго пътуване, а във вторник играем срещу навярно най-силния клуб в Европа”

Заглавията на Острова: Сезонът на Юнайтед ще се отрази на образа на Висшата лига по света

Брендън Роджърс обмисля да направи трансферна бомба с Ашли Коул през лятото, КПР са пропуснали шанса да привлекат Златан Ибрахимович, докато е бил тийнейджър и още

Заглавията на Острова: Дейвид Мойс наказа Крис Смолинг за пиянска изцепка

Реал Мадрид иска Джо Харт, Бакари Саня на път към Манчестър Сити, Венгер загатна за напускане на Арсенал

Заглавията на Острова: Давид Силва критикува Юнайтед, че не използва пълния потенциал на Хуан Мата

Мертезакер обвини времето за загубите на Арсенал, Юнайтед взима Коентрао за 10 млн., Венгер забива Шчесни на пейката

Моуриньо: ФА ме третира различно спрямо останалите

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо смята, че Футболната асоциация се отнася към него предубедено