2. Автоновини
  3. Насер Ал-Атия спечели пролога на рали Дакар

Насер Ал-Атия спечели пролога на рали Дакар

Екипажът на беларуския пилот Сергей Вязович зае първото място при камионите

Шампионът за 2019 година при автомобилистите Насер ал-Атия от Катар с Тойота и защитаващият титлата си при мотоциклетистите Рики Брабец САЩ с Хонда спечелиха пролога от 11 км на рали Дакар, който се проведе във втория по големина крайбрежен град в Саудитска Арабия - Джеда.

Този пролог, нов за 43-о издание на ралито, ще определи стартовия ред в неделя за първия 345-километров етап, включително 277 км специална отсечка между градовете Джеда, на брега на Червено море, и Биша на югоизток.

Най-добре класираните състезатели в пролога логично ще стартират първи утре и ще се възползват от чиста и по-малко прашна писта.

Екипажът на беларуския пилот на отбора на МАЗ Сергей Вязович зае първото място в пролога при камионите. Втори е екипажът на друг пилот на отбора на МАЗ Алексей Вишневски, а чехът Мартин Мацик ИВЕКО зае третото място.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите