2. - Българи в чужбина
  3. Марто Петров спаси Сити в контролата с Барнзли, дебютантът Туре с контузия

Марто Петров спаси Сити в контролата с Барнзли, дебютантът Туре с контузия

Двубоят завърши 1:1, като двете попадения бяха отбелязани в самия край на мача. Барнзли поведе в резултата в 84-ата минута, а Петров изравни в 87-ата.

Българският национал Мартин Петров донесе равенството на Манчестър Сити в контролната среща срещу Барнзли, играна на "Оукуел Стейдиъм" пред 13 611 зрители.

Двубоят завърши 1:1, като двете попадения бяха отбелязани в самия край на мача. Барнзли поведе в резултата в 84-ата минута на мача. Добре познатият на българските любители на футбола Даниел Богданович, който преди да премине в тима от Острова се подвизаваше в кв. „Надежда” с екипа на Локомотив (София), откри резултата.

Влезлият обаче като резерва български национал Петров не остави нещата така и в 87-ата при добавка след подаване на Стивън Айрланд възстанови равенството.

Марто се появи в игра в 77-ата минута на мястото на дошлия срещу 25 млн. паунда от лондонския Арсенал Емануел Адебайор.

Дебют за „гражданите” направи още един бивш „артилерист” – Коло Туре, който обаче напусна терена принудително заради контузия след 65 минути игра.

Така въпреки звездна селекция, Марто показа, че има място в стартовите 11 на Марк Хюз и той не бива да го отписва от сметките си.

Състав на Манчестър Сити: Гивън; Ричардс, Туре (65; МакГивърн), Онуоха (46’ Бен Хаим), Гаридо (46’ Сабалета), Райт-Филипс (69’ Вайс), Де Йонг, Айрланд, Робиньо, Белами, Адебайор (77’ ПЕТРОВ).

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0