2. - Българи в чужбина
  3. Металург с Янков разнебитени от Металист

Металург с Янков разнебитени от Металист

Националът Чавдар Янков игра 80 минути при катастрофалната загуба на Металург Донецк от Металист Харков с 0:3 като домакин. Контузеният Велизар Димитров отново не бе в групата на главния треньор Николай Костов за мача от 4-ия кръг на украинското първенство.

Халфът Янков, който е в селекцията на Станимир Стоилов за контролата с Русия на 11 август, започна мача, но бе заменен в 80-ата минута от Коротецкий, веднага след третия гол на гостите.

Попадения на Девич (33’) и два на Шавиер (38’ и 79’) осигуриха успеха на „металистите”.

Неизползвана резерва в състава на Металург остана бившето крило на Левски Зе Соарес.

В класирането Металург е 10-и с 4 точки от 4 мача, с 3 зад 5-ия Металист. Лидер е Днепър с 12 пункта.

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)