2. - Българи в чужбина
  3. Стойчо разби вицешампиона на Египет

Стойчо разби вицешампиона на Египет

Втора домакинска победа в настоящето първенство на Египет постигна водения от Стойчо Младенов тим на ЕНППИ.

Този път бе победен с 3:1 миналогодишният вицешампион на Египет и един от най-популярните тимове там Земалек. Отборът на Младенов успя да обърне резултата, след като гостите поведоха още в 4-а минута на мача. До почивката обаче домакините изравниха с попадение на Абул Ела.

Малко след стартирането на второто полувреме, ЕНППИ поведе след гол на Насеф. Последваха множество пропуски за играчите на българският наставник, за да се стигне до третия гол за тях в мача – негов автор в последната минута бе нападателят от Кот Д`Ивоар Ди Фоне. Тове бе столичното дерби в този трети кръг на елитната футболна лига на Египет.|

Така ЕНППИ изскочи на трето място във временното класиране с актив от 6 точки. Двубоят започна чак в 22.30 местно време, поради горещото време в африканската държава, информира "Дарик".

В следващият кръг ЕНППИ гостува на един от аутсайдерите до момента – Смуха.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)