2. - Балкани
  3. Сивасспор трудно победи Локомотив (Мездра) с 2:1 в контрола

Сивасспор трудно победи Локомотив (Мездра) с 2:1 в контрола

Локомотив (Мездра) загуби първата си контрола на холандска земя с минималното 1:2 от турския Сивасспор, съобщиха специално за Novsport.com от пресслужбата на тима. Двубоят на стадиона в Апълдорн бе много оспорван и динамичен, като мездренчани могат да съжаляват, че не записаха престижно реми срещу участникът в квалификациите за Шампионската лига.

„Железничарите” започнаха по-добре срещата, като първото по-опасно положение за тима на Георги Тодоров се откри пред младежкия национал Георги Каранейчев. Опорният халф Страти Илиев изведе бившия нападател на Свиленград по дясното крило , той надбяга двама защитници, а след това излъга и вратаря на турците, но ударът му от малък ъгъл мина покрай страничната греда.

В 35-ата минута играчите на Сивасспор организираха опасна контраатака по дясното крило, като нападателят на турците Каманан засече острото центриране и с глава разстреля вратаря Христо Иванов. До края на полувремето футболистите на Локомотив имаха няколко изгодни възможности, но не успяха да ги реализират.

Още в началото на второто полувреме мездренчани натиснаха своя съперник, като „червено-черните” организираха 3-4 опасни атаки към противниковата врата. При една от тях Страти Илиев напредна отдясно и центрира към преотстъпения от Литекс Страхил Попов, който с глава изравни резултата - 1:1. Малко по-късно отново Попов създаде опасност за вратаря на Сиваспор, но този път ударът му срещна страничната греда.

Двайсетина минути преди края на мача Чихан изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата на полето, а топката влетя в мрежата за стража Георги Георгиев.

Следващата контрола на Локомотив е на 14-и юли срещу белгийския шампион Стандарт (Лиеж), като проверката ще се играе в Белгия.

Състав: Христо Иванов (Георги Георгиев), Мартин Дечев, Милчо Макенджиев (Предраг Пажин), Станимир Господинов, Цветан Зарев, Страхил Попов, Димитър Петков (Самир Аесс), Виктор Софрониев, Любомир Тодоров (Ивайло Димитров), Страти Илиев, Георги Каранейчев (Цветомир Матев)

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.