3. Австралия оглави група "Б" след победа над Русия в турнира по баскетбол

Австралия оглави група "Б" след победа над Русия в турнира по баскетбол

Дамите на Австралия спечелиха срещу "Сборная" със 70:66

Австралия се изравни с Русия на върха на класирането на група "Б" от олимпийския турнир по баскетбол за жени, след като спечели очаквано директния сблъсък и поведе по разлика в точките.

Олимпийските вицешампионки се наложиха със 70:66 (32:30) и събраха актив от седем точки заедно с рускините, докато на трето място е непобеденият до момента тим на Франция, който играе днес срещу тоталния аутсайдер Великобритания.

Австралийките спечелиха всички четири части на баскетболния мач, като най-резултатна в тях беше записалата 17 точки и 10 спечелени борби състезателка на американския Тълса Шок - Елизабет Кембидж. Сузи Баткович добави още 15 точки за успеха на австралийките, колко вкара и Ирина Осипова за Русия.

САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола

Отборът на САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола при мъжете, след като надви игралия достойно тим на Испания със 107:100 във финала

Русия грабна бронза в мъжкия баскетбол

Русия спечели бронзовите медали от олимпийския баскетболен турнир при мъжете, след като в спор за третото място се наложи с 81:77 точки над Аржентина

ФИБА обмисля ограничение на възрастта в олимпийския баскетбол

ФИБА Свят обмисля да въведе ограничение за възрастта на играчите в олимпийския баскетболен турнир при мъжете

Баскетболистките на САЩ спечелиха пета поредна олимпийска титла

Американките триумфираха общо за седми път в историята си след 86:50 срещу Франция

Австралийките биха Русия и се окичиха с бронзовите медали в Лондон

Олимпийският вицешампион от Пекин'2008 Австралия спечели бронзовите медали в турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Лондон.

САЩ отвя Аржентина и се класира за финала на баскетболния олимпийски турнир

Американците ще спорят за златото с Испания в повторение на финала от Пекин през 2008-ма

Испания обърна Русия и ще играе на финал

Това е втори пореден финал за Пау Гасол и компания

Леброн Джеймс стана вторият баскетболист с "трипъл-дабъл" в историята на олимпийските игри

Звездата на Маями Хийт и олимпийския отбор на САЩ Леброн Джеймс стана вторият играч с "трипъл-дабъл" в историята на Олимпийските игри, а също така и първият американец с подобно постижение.

Французойките биха Чехия и са на полуфинал

Женският национален отбор по баскетбол на Франция се класира за полуфиналите на Олимпийските игри в Лондон, след като тази нощ се наложи изключително драматично над Чехия със 71:68