3. 14-а победа от 15 мача за Дунав (Русе)

14-а победа от 15 мача за Дунав (Русе)

Лидерът Дунав 8806 (Русе) записа 14-та победа в 15 мача в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени

Лидерът Дунав 8806 (Русе) записа 14-та победа в 15 мача в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Отборът, воден от Георги Божков, постигна очакван успех като гост над аутсайдера Славия със 74:55 (25:12, 21:9, 18:15, 10:19) точки. В срещата интрига нямаше, след като още на почивката Дунав водеше с 25 точки - 46:21, а през третата част аванс им надмина 30 точки. Най-резултатна за победителките бе Ейдриан Джонсън с 31 точки.

За Славия се отличи Антония Загорова с 15 точки. В класирането Дунав е лидер с 29 точки, с две пред шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Славия е на последното място без спечелена победа в 16 мача. Утре от 18.00 часа е срещата Монтана 2003 - Левски, а в понеделник играят Рилски спортист (Самоков) и Нефтохимик 2010 (Бургас).

Срещи от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени:

Славия - Дунав 8806 (Русе) - 55:74 (12:25, 9:21, 15:18, 19:10)

програма за 19-ия кръг на 28-ми януари:
от 15.00 часа: Левски - Рилски спортист (Самоков)
от 18.00 часа: Берое 07 (Стара Загора) - Славия
от 18.00 часа: Дунав 8806 (Русе) - БК Монтана 2003

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки