3. Арис загуби след продължение дербито срещу ПАОК в Гърция

Арис загуби след продължение дербито срещу ПАОК в Гърция

Сашо Везенков завърши мача с 4 точки

Българинът Александър Везенков отбеляза 4 точки и не успя да помогне на Арис да избегне поражението от гостуващия ПАОК със 75:79 след продължение (20:17, 18:13, 13:24, 17:14, 7:11) в дербито на Солун от втория кръг на гръцкото баскетболно първенство.

Редовното време завърши 68:68, а двубоят се игра пред 6 хиляди зрители в зала "Ник Галис". Домакините имаха аванс от 38:28 малко преди почивката, която дойде при 38:30. Те обаче позволиха на съперника да стигне до обрат след серия от 11 безответни точки в началото на третата четвърт.

Двубоят продължи оспорвано, а Арис все пак успя да стигне до аванс от 68:65 в последната минута, но 26 секунди преди сирената Ди Джей Купър изравни с тройка. Андонис Асимакопулос можеше да донесе победата на домакините в края, но пропусна от дистанция при последната стрелба в редовното време.

В продълженията ПАОК показа по-здрави нерви и стигна до втория си успех от началото на сезона. Михалис Пелеканос беше най-резултатен за Арис с 19 точки, а Йоанис Атинеу се отличи със 17 точки, но отборът допусна първо поражение в кампанията. Йоргос Богрис завърши с 21 точки и 8 борби за ПАОК, а Купър добави 15.

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99