3. Аржентина и Литва продължават на световното

Аржентина и Литва продължават на световното

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже след драматична победа над големия си южноамерикански съперник Бразилия с 93:89 (25:25, 21:23, 20:18, 27:23).

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол за мъже след драматична победа над големия си южноамерикански съперник Бразилия с 93:89 (25:25, 21:23, 20:18, 27:23).

Двубоят беше изключително напрегнат и с чести смени на водачеството, особено през първото полувреме. До почивката играта беше равностойна, но след силен старт на третата част бразилците изградиха най-голямата си преднина в мача при 55:48 точки. Те запазиха аванса си до 34-ата минута, когато Аржентина отново успя да поведе със 77:74 и не допусна обрат до края.

88 секунди преди сирената "кариоките" стигнаха до 84:85, но за повече нямаха сили. Луис Скола се отличи с 37 точки и 9 борби за победителите, като вкара 10 в последните три минути на мача. Карлос Делфино добави 20 точки, а Ернан Хасен наниза 15 точки. Марсело Уертас беше най-полезен за Бразилия с 32 точки, а Леандро Барбоса завърши с 20 точки.

Следващият съперник на Аржентина ще бъде Литва, който се справи с Китай със 78:67 (17:22, 26:18, 21:11, 14:16). Европейците имаха проблеми в началото. В средата на първата четвърт те изоставаха с 5:16, а в началото на втората част азиатците все още имаха аванс от 29:20.

Литва обърна развоя на мача след серия от 16:2 точки за малко повече от четири минути, след което се оттегли на почивка при 43:30. В третата четвърт европейците доминираха и авансът им
започна да нараства, за да стигне за първи път 13 точки при 62:49.

Китайците опитаха обрат в последната четвърт и стигнаха до 62:67 пет минути преди края, но за повече нямаха сили. Линас Клейза беше лидер за Литва с 30 точки и 9 борби. Резервата Мартинас Гечевичиус добави 14 точки. Лю Вей пък вкара 21 точки за азиатците, а И Цзянлян се отличи с 11 точки и 12 борби.