3. Атланта и Голдън Стейт задават темпото на средата на сезона в НБА

Атланта и Голдън Стейт задават темпото на средата на сезона в НБА

Снощи лидерите в двете конференции записаха нови победи

С изиграването на първите пет срещи от програмата на Националната баскетболна асоциация в понеделник, включваща 12 двубоя, сезонът в Лигата се преполови.

Или с други думи това бяха първите 615 мача от всичките 1230 от редовния сезон. Начело в двете конференции остават Атланта и Голдън Стейт, които снощи записаха нови победи.

Пред собствена публика в Джорджия Атланта регистрира 13-а поредна победа, надигравайки Детройт с 93:82. Общият актив на тима вече е 34 победи и 8 загуби, докато след поражението Детройт остана на десето място в Източната конференция с 16 спечелени и 26 загубени мача.

На Запад Голдън Стейт също продължи с впечатляващите резултати. У дома възпитаниците на треньора Стив Кър спечелиха със 122:79 срещу Денвър, като това бе трети пореден мач, в който Уориърс вкарват поне 120 точки.

Кливлънд записа трета поредна победа след 108:94 над Чикаго. Това бе втори успех срещу същия съперник за Кливлънд през сезона, като с основна роля бе ЛеБрон Джеймс, който вкара 26 точки. В класирането Чикаго и Кливлънд са съответно четвърти и пети в Източната конференция.

У дома в Тексас отборът на Хюстън записа лесен успех със 110:98 над Индиана. С победата Хюстън запази четвъртото си място в на Запад, докато Индиана е 11-о място на Изток.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки