3. Атланта срази Далас с 80;75, Минесота записа трета победа от началото на сезона

Атланта срази Далас с 80;75, Минесота записа трета победа от началото на сезона

Атланта Хоукс постигна първа победа над Далас от шест мача насам, след като този път се наложи с 80:75 и продължава да заема 2-то място в Югоизточната дивизия с 14 успеха и 6 поражения, съобщи официалният сайт на НБА. Джо Джонсън вкара 31 точки за победителите, а с 15 борби се отчете Марвин Уилямс, като това е негов личен рекорд по този показател. За домакините, които са 1-ви в Югозападната дивизия, Дирк Новицки приключи мача с 32 точки и 9 борби.

Портланд се наложи над Хюстън с 90:89 и увеличи аванса си в борбата за 2-то място в Северозападната дивизия пред Юта. Брендън Рой вкара 28 точки за Трейлблейзърс, включително и победния кош 3 секунди преди края на мача. В последните 3 секунди гостите опитаха разиграване, но Аарън Брукс не успя да вкара при последната стрелба със сирената.

Домакините обаче загубиха младия си център Грег Одън, който беше избран за номер 1 в драфта. Той счупи капачката на лявото си коляно в първата четвърт на срещата и след мача при прегледа се оказа, че се налага сложна операция. Така Грег Одън остава извън плановете на отбора до края на целия настоящ сезон.

Минесота Тимбъруулвс остава вторият най-слаб отбор в Лигата, въпреки че спечелиха трета победа в 20 мача. Този път те надделяха над Юта Джаз (Utta Jazz) със 108:101, най-вече заради завръщането на Кевин Лав. Лав счупи ръката си в контролите лятото и това беше негов втори мач за сезона, в който той вкара 18 точки и спечели 11 борби, като по-голямата част от актива му беше натрупан след почивката. Райън Гомес вкара 23 и при стрелбата от средна дистанция има 9 от 10 успешни опита.

Лидерът в Югоизточната дивизия Орландо Меджик не срещна съпротива от последния в класирането на Тихоокеанската дивизия - Голдън Стей и го победи с 126:118.Винс Картър завърши мача с 26 точки и 7 асистенции за победителите, а Майкъл Питрус добави рекордните за него тази година 22.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича