3. България падна от световния вицешампион Турция

България падна от световния вицешампион Турция

Поражение от Турция с 65:70 записа мъжкият национален отбор по баскетбол на България на старта на турнира "European Basketball Tour – София 2012".

Надпреварата се провежда от днес до 26 юли в зала "Арена Армеец", с участието на отборите на България, Турция, Полша и Украйна. Турският тим, който е смятан за фаворит в приятелския турнир, започна много силно срещата и дръпна сериозно в резултата. Националите обаче подобриха играта си и след края на първата четвъртина изоставаха само с 14:19. България успя да изравни резултата в средата на втората част, като след тройка на Чавдар Костов резултатът стана 30:30. Българите дори успяха да поведат с 32:30, но на полувремето вече изоставаха с 34:37. Турският тим водеше в резултата и след края на третата четвъртина - 51:52, въпреки че нашият тим поведе по средата на частта с 43:37. В крайна сметка, Турция спечели мача със 70:65 и взе победа на старта на турнира.

По-късно днес е мачът Полша - Украйна, а утре нашите национали срещат полския тим.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години