3. България с шеста поредна загуба в европейските квалификации

България с шеста поредна загуба в европейските квалификации

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна шеста поредна загуба в група "Д" на европейските квалификации. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха гост на Швеция с 54:71 точки.

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна шеста поредна загуба в група "Д" на европейските квалификации.
Възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха гост на Швеция с 54:71 точки.

Още преди два кръга беше ясно, че българките няма да участват на Евро 2013 във Франция. Българките остават на последно място в класирането с шест загуби.

Начело е Швеция с 13 точки, пред Испания с 12 точки. В срещата интрига нямаше, тъй като шведките поведоха с 20:11 още в първата част.

На почивката те водеха с 46:31, а през второто полувреме преднината им надмина 20 точки.

За България 17 точки и 7 борби най-полезна беше Жаклин Златанова. С 11 точки завърши Вера Перостийска. За домакините се отличи Луизе Халварсон с 21 точки и 9 борби.

В другия мач от групата Германия загуби от Испания с 55:61 точки.

В следващия си двубой на 11 юли България е домакин на Германия.

- състав на България срещу Германия: Вера Перостийска 11, Радослава Бъчварова 6, Даниела Петева 7, Жаклин Златанова 17, Димана Георгиева 4 (Стефка Николова, 3, Радостина Славова-Нанева 1, Мариета Кърчовска 4, Стефка Митева 1, Христина Иванова 0);

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години