3. България срази Белгия в контрола

България срази Белгия в контрола

Националният отбор на България по баскетбол за мъже победи гостуващия Белгия с 91:66 (13:15, 29:20, 20:17, 29:14) в контролна среща в зала "Универсиада" в София. Белгийците диктуваха играта през първата четвърт, като две минути преди края й дори водеха със 7 точки при 15:8.

Българите постепенно поеха инициативата и още в началото на втората четвърт стигнаха до обрат, а в средата на частта вече натрупаха аванс от 10 точки при 31:21. В 25-ата минута тимът на Пини Гершон пък водеше с 56:39. До средата на последната част българите направиха нова успешна серия от 13 безответни точки, с което окончателно предрешиха крайния победител. До края момчетата на Пини Гершон увеличаваха аванса си, който достигна до 30 точки при 87:57 в 38-ата минута. Деян Иванов беше най-полезен за българите с 15 точки и 10 борби. Калоян Иванов също добави 15 точки, Филип Виденов се отчете с 14 точки и 5 борби, а Тодор Стойков завърши с 11 точки и 5 асистенции. За белгийците най-добре се представи Ранди Овенеке с 14 точки.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича