3. България загуби от Грузия на собствен терен

България загуби от Грузия на собствен терен

Нацоиналният отбор на България претърпя поражение от този на Грузия с 79:83 (22:23, 21:16, 11:19, 25:25) по време на четвъртата среща за нашите момчета от квалификациите за европейското първенство, което ще се проведе през 2011 година.

Нацоиналният отбор на България претърпя поражение от този на Грузия с 79:83 (22:23, 21:16, 11:19, 25:25) по време на четвъртата среща за нашите момчета от квалификациите за европейското първенство, което ще се проведе през 2011 година. Надпреварата се игра в столичната зала "Универсиада".

Представителният състав на страната ни стартира днес с две поредни победи, но в последствие допусна поражение от тима на Белгия, което направи срещата с Грузия изключително важна.

След този мач България запази третото си място в класирането с 6 точки актив, Грузия излезе начело със 7 точки, пред Белгия с 6 точки, предаде БТА.

Срещата бе изключително равностойна, като от българския тим Филип Виденов имаше 17 точки само до полувремето.

През първите 10 минути след 7:7 Грузия поведе в резултата преди Ърл Калоуей да вкара тройка и да направи обрат - 17:15. След това обаче гостите изравниха - 18:18 и след първата част водеха с 1 точки - 23:22.

През втората четвърт България изравни - 29:29 след тройка на Филип Виденов, но с две поредни тройки на Манучар Маркоишвили и Гиорги Гамрелидзе Грузия поведе с 37:31. След тройка на Божидар Аврамов, България намали на 36:37 преди да се развихри Филип Виденов, който с кош и тройка направи обрат - 41:39, а с негов кош на почивката националите водеха с 4 точки - 43:39.

През третата част играта отново продължи кош за кош. Двата тима няколко пъти си размениха водачеството в резултата преди 3:30 минути преди края с кош на Стефан Георгиев България поведе с 53:51. След това обаче гостите направиха серия от 7:0 и излязоха напред в резултата с 58:53. След 30 минути България губеше с 4 точки - 54:58.

В последната част с тройка на Николоз Цкитишвили Грузия поведе с 61:54, но след това нашите национали направиха серия от 8:0 и 7:20 преди сирената водеха с 62:61. Пет минути преди края Грузия водеше с 8 точки - 71:63 преди да намалим на 2 точки - 69:71 три минути след кош на Деян Иванов.
Гостите отбелязаха тройка след Торийн Грийн за 74:69 за Грузия, а 2:13 преди края с кош на Деян Иванов губехме само с 2 точки - 76:78. Последва наказателен удар на Грийн за Грузия, а след това последваха фаулове за Виденов и Грийн. Осем секунди преди края при резултат 77:81 Гиорги Цинцадзе вкара кош и пречупи българския тим, а до края Виденов вкара кош, за да завърши с 29 точки.

Най-резултатни за България бяха Филип Виденов с 29 точки, Деян Иванов с 15 точки и Ърл Калоуей с 12 точки. За Грузия силен мач направи Манучар Маркоишвили с 23 точки и 7 борби, Торийн Грийн добави 14 точки, а Заза Пачулия завърши с 12 точки и 8 борби.

В другия мач от групата по-късно днес Полша приема Белгия, а Португалия почива. На 17 август България е домакин на Португалия, а Полша приема Грузия.