Български баскетболист с трофей и в идеалната петица на Колежанското първенство в САЩ

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговият университетски тим Стоктън спечелиха първи трофей за сезона в колежанското първенство на САЩ, след като триумфираха на турнира "Дабълтрий Холидей" (Doubletree Holiday), който се организира от Олбрайт Колидж.

Стоктън надигра именно домакините от Олбрайт с 90:70 във финалния двубой. Ангелов и съотборниците му вече имат осем победи и пет загуби от началото на сезона.

Бившият младежки национал на България Мартин Ангелов бе титуляр за тима на Стоктън и с добрите си изяви заслужи място в Идеалната петица на турнира.

Във финалния мач срещу Олбрайт българинът реализира 14 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 29 минути на терена. Ангелов отбеляза 4 от 6-те си стрелби от средна дистанция и бе 2/10 за три точки.

Стоктън водеше с 46:41 на почивката и с по-силно второ полувреме стигна до успеха.

В следващия си мач Мартин Ангелов и съотборниците му ще гостуват на тима на университета Монтклеър Стейт.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.