Балкан докосва втора поредна титла (ВИДЕО)

Отборът от Ботевград надви Черноморец с 87:64

Отборът на Балкан Ботевград вече се намира на само една победа разлика от това да спечели втората си поредна и общо седма шампионска титла на България в своята история. Възпитаниците на Петър Златанович демонстрираха абсолютна доминация във втория мач от финалната серия срещу Черноморец, печелейки го без особени проблеми с крайното 87:64 (25:14, 16:10, 16:18, 30:22) в зала “Арена Ботевград”. По този начин “зелените” повеждат с 2-0 в общия резултат преди серията да се измести в Бургас за мач №3, който ще се проведе в четвъртък от 19:00 в зала “Арена Бургас”.

Големият герой и за днешния успех на актуалните шампиони бе Мануел Суарес. След като чилийският национал записа 26 точки и 16 борби в мач №1, то днес звездата на домакините отново си свърши работата и благодарение на неговите 25 точки и 8 овладени топки при 10/14 стрелба от игра за 24 минути на терена отборът му си извоюва недостижима преднина в срещата.

Ботевградчани отново стреляха солиден процент от тройката - 40% при 12 успешни стрелби от общо 30, докато от другата страна именно стрелбата беше слабото звено в играта на Черноморец. “Акулите” завършиха двубоя с 5/29 зад дъгата, като след тежкото поражение тази вечер трябва да върнат самочувствието си за следващия двубой, който ще се проведе на тяхна територия.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството