3. Балкан излъга Черноморец в Бургас

Балкан излъга Черноморец в Бургас

Баскетболистите на Балкан записаха първа победа през новия сезон във VIVACOM Националната баскетболна лига, след като в Бургас успяха да се наложат над Черноморец с 96:93

Баскетболистите на Балкан записаха първа победа през новия сезон във VIVACOM Националната баскетболна лига, след като в Бургас успяха да се наложат над Черноморец с 96:93. Срещата бе равностойна през по-голяма част от времето, като гостите от Ботевград нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. Възпитаниците на Петър Клечков спечелиха третата част с 25:34, след като губеха на почивката с 3 точки - 47:44. До края на мача усилията на "акулите" се оказаха недостатъчни за стопяването на 6-те точки пасив.
Страхотен мач изигра центърът на Балкан Георги Давидов. Той вкара 28 точки и овладя 7 борби. С 23 точки се отчете Йордан Бозов, който положи много усилия в защита и завърши и с 6 "откраднати" топки. С 13 точки и 8 борби за успеха допринесе и Дуейн Мортън.

За домакините отново най-добър бе Прийст Лодърдейл. Пи Ел вкара 30 точки и овладя 12 борби. Симеон Найденов завърши с 27 точки, а Цветелин Иванов - с 19.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)