3. Балкан излъга Рилски спортист - 80:74

Балкан излъга Рилски спортист - 80:74

Баскетболният отбор на Балкан (Ботевград) малко сензационно победи като гост Рилски спортист (Самоков) с 80:74. Срещата от 5-ия кръг на НБЛ бе първа в първенството между треньорите Петър Клечков и Александър Тодоров. Този успех пък бе трети от началото на първенството за тима на Балкан, докато „скиорите” записаха първа домакинска загуба през сезона.

Баскетболният отбор на Балкан (Ботевград) малко сензационно победи като гост Рилски спортист (Самоков) с 80:74. Срещата от 5-ия кръг на НБЛ бе първа в първенството между треньорите Петър Клечков и Александър Тодоров. Този успех пък бе трети от началото на първенството за тима на Балкан, докато „скиорите” записаха първа домакинска загуба през сезона.

Домакините от Самоков започнаха по-силно мача и чрез силните изяви на Найденов, Бърджис и Пътирсън, Рилецо поведе с 19:12. В края на първата част Рилски спортист имаше преднина от осем точки – 23:15. През втората част с отлични изяви за тима на Балкан се отличи Иван Ликов, а преднината на домакините бе намалена на само четири точки. Няколко минути преди полувремето, резултатъ стана 39:36, но в последните секунди Богдан Боев вакра за 42:38.

Второто полувреме започна със страхотна тройка на Мартин Маринов,а резултатът стана 45:45. Двубоят се развиваше кош за кош и в края на третата част "скиорите" водеха само с една точка - 57:56. Рилски спортист успя да се откъсне в последната четвърт с 61:56 след добрата игра на Угриноски и Давидов. Пет минути преди края на двубоя тимът на Балкан обаче успя да се доближи на две точки от домакините.

Минута преди края на срещата Йордан Бозов бе фаулиран и вкара и двата наказателни удари за 75:72. Угриноски намали на 74:75, а в следващото нападение на „зелените" Илко Нанев бе фаулиран, но вкара само единия от двата изстрела. Угриноски направи грешка и 10 секунди преди края Радев бе фаулиран и бе безгрешен от фауллинията за 78:74, а в крайна сметка гостите спечелиха с 80:74.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича