Балкан матира Рилски спортист със страхотна първа четвърт

Балкан Ботевград записа третата си победа след първите си четири мача през новия сезон в Националната баскетболна лига. Ботевградчани изиграха силно първо полувреме, което им донесе успеха над Рилски спортист с крайното 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19) в едно от дербитата на четвъртия кръг в първенството. Шампионите разполагаха с аванс от 26 точки на почивката, но играта им се разпадна през второто полувреме и те трябваше да удържат устрема на своя съперник.

Така Балкан вече е с баланс от 3-1 от началото на сезона в НБЛ, докато Рилски спортист инкасира третата си поредна загуба и е с актив от 1-3.

Това бе първи мач за самоковци с новия им старши треньор Любомир Киров, който замени Младен Манойлович, напуснал заради лични причини. В хода на мача един от лидерите на тима - Алекс Симеонов, получи контузия в глезена, като така той се присъедини към отсъстващите на своя тим, заедно с Крис Минков и Майкълин Смит.

Мартин Сотиров поведе Балкан с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс се отличи с 15 точки и 5 борби, а Малик Топин добави 11 точки и 8 овладени топки.

Чавдар Костов завърши с 25 точки за Рилски спортист, докато Джоузеф Лоусън остана с 21 точки и 7 борби.
Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството