Балкан приключи с Европа (ВИДЕО)

И Билбао Баскет надви родния шампион

Шампионът на България Балкан (Ботевград) допусна поражение от Билбао Баскет с 63:90 (23:24, 15:18, 13:34, 12:14) като гост в среща от последния, шести кръг от група „К“ във втората групова фаза на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Ботевградчани приключиха участието си в надпреварата след шест поредни поражения и без победа във втория етап. Към четвъртфиналите продължават отборите на Билбао (5-1) и португалският Порто (4-2), а Балкан (0-6) и германският Гьотинген (3-3) отпадат.

Баскетболистите на Балкан успяха да се противопоставят на домакините само през първото полувреме. След равностойни първи 20 минути българският тим изоставаше с 38:42. Билбао обаче бе категоричен през второто полувреме, възползвайки се от превъзходството си в подкошието и повечето грешки на ботевградчани.

Испанският елитен отбор реализира 34 срещу 13 точки за Балкан и се откъсна със 76:51 преди заключителните 10 минути. Най-голямата разлика в полза на домакините достигна 32 точки.

Йордан Минчев и Илиян Пищиков отбелязаха по 13 точки за тима, воден от старши треньора Небойша Кнежевич. Минчев добави и 10 борби, а Мартин Сотиров реализира 11 точки. Йонас Зохоре и Майки Диксън не бяха в състава за гостуването.

За Билбао Баскет Алекс Рейес завърши с 13 точки и 5 борби.

В следващия си мач от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) в България на 12 февруари Балкан ще гостува на ЦСКА в София.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството