3. Балкан разгроми Ямбол се върна на трето място в класирането

Балкан разгроми Ямбол се върна на трето място в класирането

Отборът от Ботевград спечели с 15 точки разлика

Балкан (Ботевград) разгроми гостуващия Ямбол с 89:74 (23:27, 24:17, 27:16, 15:14) точки в среща от 14-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже. Гостите спечелиха първата четвърт и имаха аванс в резултата до средата на втората.

Възпитаниците на Александър Тодоров решиха мача със серия от 20:9 през вторите 10 минути, след която поведоха с 43:36. След това те постепенно увеличаваха аванса си, който достигна до 18 точки в последната част при 82:64.

След успеха Балкан се върна на трето място в класирането с 21 точки, а Ямбол е на пета позиция с 20 точки.

За Балкан се отличи Ноа Далман с 16 точки и 22 борби, новото попълнение Лоугън Стъц записа 16 точки и 6 борби, а Иван Лилов и Павел Маринов вкараха по 14 точки. За Ямбол най-полезни бяха Станислав Говедаров със 17 точки и Станислав Славейков с 14 точки и 10 борби.

Срещи от 14-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже:
Балкан (Ботевград) - Ямбол - 89:74 (23:27, 24:17, 27:16, 15:14)

от събота:

Берое  - Спартак (Плевен) - 66:77 (14:20, 14:16, 18:28, 20:13)
Левски - Черно море Порт Варна - 82:84 (17:21, 20:15, 16:27, 29:21)
Черноморец (Бургас) - Лукойл Академик (София) - 83:98 (24:23, 17:21, 21:25, 21:29)

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)