3. Балкан с пета поредна победа у дома

Балкан с пета поредна победа у дома

"Зелените" спечелиха срещу македонския Куманово с резултат 96:69 /35:13, 19:21,16:18,26:17/

Домакинската серия на баскетболистите на "Балкан" в ЕВРОХОЛД Балканска лига бе удължена на пет поредни успеха. Днес ботевградчани приеха македонския "Куманово" 2009 и спечелиха с резултат 96:69 /35:13, 19:21,16:18,26:17/ след изключително силно начало.

След първата част "Зелените" бяха напред с цели 22 точки и до края водеха в резултата. Двата тима си размениха по няколко точки в началото, след което "Балкан" направи серия от 11-0 точки.

Гостите я спряха с кош, но пък последваха още 10 поредни точки за ботевградчани, а в края на частта разликата стигна до цели 22. Втората четвърт тръгна със серия от 7-0 за домакините, а от този момент нататък интрига нямаше, а гостите свалиха един път до 14 точки, но това бе максимумът за тях.

В последната четвърт ботевградчани отново се разиграха, като стигнаха и до аванс от 30 точки. Ноа Далман направи пореден дабъл дабъл с 23 точки и 13 борби. С 19 точки, 13 борби и 8 асистенции се отчете Станимир Маринов, а 18 точки отбеляза капитанът Павел Маринов, предаде БТА.

За гостите Неманя Вранеш завърши с 16 точки и 5 спечелени борби, а 11 точки вкара Мариян Янески.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)