3. Балкан с победа над Аполон (Лимасол) в контрола

Балкан с победа над Аполон (Лимасол) в контрола

В приятелска среща, играна в Ботевград, Балкан победи кипърския Аполон Лимасол с 21 точки разлика за 99:78 (28:14, 26:27, 22:19, 23:18). Играчите в зелено-бяло натрупаха аванс от 14 точки още след първата четвърт и до края на срещата успяха да увеличат разликата на двайсет точки.

В приятелска среща, играна в Ботевград, Балкан победи кипърския Аполон Лимасол с 21 точки разлика за 99:78 (28:14, 26:27, 22:19, 23:18). Играчите в зелено-бяло натрупаха аванс от 14 точки още след първата четвърт и до края на срещата успяха да увеличат разликата на двайсет точки.

Истински мач имаше само през първото полувреме и до средата на третата част, когато се случиха няколко спречквания между играчите на двата отбора и бяха отсъдени серия от неспортсменски и умишлени нарушения. В последната четвърт - при резултат 76:60 за Балкан, двамата треньори пуснаха в игра резервите.

Миналата година преди началото на сезона двата отбора отново играха предсезонна контрола в Ботевград, когато кипърския тим победи с минимална разлика. От тогавашния тим от Лимасол, завършил на трето място в шампионата на острова, е останал само един играч - 210-сантиметровият център от Чехия Павел Енглицки. На всички останали договорите не бяха подновени, а един от центровете бе привлечен от българския шампион Лукойл Академик. Ангажирани бяха нови четирима янки, един от които - Ендрю Фогел, е с израелски паспорт. Според новите правила на кипърската федерация във всеки от 9-те отбора могат да играят трима американци и неограничен брой баскетболисти със статут "Босман". Нови попълнения са също хърватският център Иво Йосипович и кипърецът Янис Йоанидис. Начело на Аполон е и нов треньор - 39-годишният хърватин Анте Перица.

Петима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив - Атанас Радев е с 20 точки, с 18 е Райков, като 15 от тях вкара в послената четвърт, с по 12 са Мартин Маринов и Бойко Миленков, с 10 е Любомир Лилов. За малкото време, което играха, Данчо Бозов отбеляза 7 точки, Илко Нанев и Иван Лилов имат по 3, добре включилите се Ценко Наков и Цветомир Бенчев са с по 4.

За Аполон най-резултатен бе Иво Йосипович с 21 точки, с 16 е Брайън Матюс, с по 12 са другите двама янки Еди Шанън и Стивън Бърт.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича