3. Балкан с втора победа в Балканската лига

Балкан с втора победа в Балканската лига

Балкан (Ботевград) постигна втората си победа от началото на сезона в ЕВРОХОЛД Балканска Лига, надигравайки у дома тима на румънския Крайова с категоричното 89:62

Балкан (Ботевград) постигна втората си победа от началото на сезона в ЕВРОХОЛД Балканска Лига, надигравайки у дома тима на румънския Крайова с категоричното 89:62. Възпитаниците на старши-треньора Александър Тодоров бяха по-добрият отбор на терена през почти всичките 40 минути и заслужено се поздравиха с успех в първото си домакинство в турнира за сезона.

Гостите от Крайова започнаха мача по-добре и поведоха с 5:10, преди Балкан да обърне нещата в своя полза след серия от 8-0 за 13:10. “Зелените” продължиха да увеличават преднината си и след силни изяви на Иван Лилов, Павел Маринов и Петер Седмак дръпнаха с 22:12 минута преди края, а след 10 минути водеха с 23:14.

Играта вървеше кош за кош в началните минути на втората четвърт, а след две поредни тройки на естонския национал Рейнар Халик гостите се доближиха само на пет точки от Балкан – 33:28. Гейб Нътсън също наниза две тройки, с които изведе своите напред с 39:28 три минути преди почивката. След едно изиграно полувреме ботевградчани имаха преднина от 44:32.

Балкан остана начело и през цялата трета част, като разликата постепенно растеше и достигна 20 точки в полза на домакините след техническо нарушение, отсъдено на гарда на гостите Джамбич. След 30 минути на таблото светеше резултат от 68:50.

Последната част започна с неспортсменско нарушение на Иван Лилов, което помогна на Крайова да се доближи на 16 точки, но в последствие домакините не допуснаха обрат и зарадваха феновете си с разгромен успех с 27 точки разлика – 89:62.

Иван Лилов бе най-резултатен с 24 точки, а Ноа Далман записа страхотен “дабъл-дабъл” от 20 точки и 17 борби, 7 от които бяха в нападение. Петер Седмак и Павел Маринов се отчетоха с по 10 точки всеки.

Ветеранът Богдан Попеску бе №1 за Крайова с 18 точки, докато Травис Бюро остана с 10.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор