3. Балкан удари Черно море във Варна – 93:86

Балкан удари Черно море във Варна – 93:86

Баскетболният Балкан (Ботевград) постигна изненадваща победа на Евроинс Черно море с 93:86 в първа среща от 15-ия кръг на НБЛ, играна във Варна.

Баскетболният Балкан (Ботевград) постигна изненадваща победа на Евроинс Черно море с 93:86 в първа среща от 15-ия кръг на НБЛ, играна във Варна. Това бе и втора поредна загуба като домакин за варненци, след като в миналия кръг те отстъпиха у дома и на шампиона Лукойл.

Срещата започна по-добре за гостите от Ботевград, които успяха да спечелят първата четвърт с 31:25. Във втората обаче домакините от Черно море вдигнаха оборотите в търсене на обрат в резултата. В началото на четвъртината двата тима се движеха кош за кош, но в края на частта варненци триумфираха с 25:19, което означаваше, че двата отбора се оттеглят на почивка при равенство 50:50.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на гостите от Балкан, въпреки че и в него зрителите видяха много борба под двата коша. Ботевградчани спечелиха третата и четвъртата част, съответно с 23:18 и 20:18 и така се поздравиха с крайния успех с 93:86.

С най-много точки за победителите се отчете Иван Лилов, който завърши мача с 21, а дебютантът Георги Давидов записа 15 точки и 9 борби в своя актив. За Черно море пък най-добри бяха Симеон Ценов и Крум Дойчинов, който се отчетоха с по 17 точки, а вторият добави към тях и шест борби.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича