3. Балкан удари Ямбол със 77:74

Балкан удари Ямбол със 77:74

По-малко от минута не стигна на Ямбол да изненада Балкан в последния мач от VIII кръг на VIVACOM Националната баскетболна лига. Ботевградчани спечелиха със 77:74 в мач, предложил много емоции на феновете в зала Балкан

По-малко от минута не стигна на Ямбол да изненада Балкан в последния мач от VIII кръг на VIVACOM Националната баскетболна лига. Ботевградчани спечелиха със 77:74 в мач, предложил много емоции на феновете в зала Балкан. Въодушевени от завръщането на Иван Чолаков като старши-треньор гостите започнаха много силно двубоя и поведоха с 11 точки разлика след 10 минути. На полувремето след равностойна втора част авансът на Ямбол бе 9 точки. Домакините се появиха преобразени след почивката и бързо върнаха още 7 точки от изоставането си, за да се стигне до напрегната и равностойна последна четвърт. Ямболци успяваха да поддържат 2-3 точки разлика почти до края, но финалният щурм на Йордан Бозов и компания бе успешен и Балкан спечели мача.

Йордан Бозов отново бе най-резултатен за "зелените", като завърши с 22 точки. Крум Дойчинов вкара 13, а Джошоа Гонър вкара 12 точки за успеха. Павел Маринов завърши със 17 точки за Ямбол.
Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки