3. Барселона победи Далас Маверикс с 99:85 в контрола

Барселона победи Далас Маверикс с 99:85 в контрола

Дирк Новицки не игра за американците заради подуто коляно

Заради подуто дясно коляно германската звезда Дирк Новицки не взе участие в контролната среща на отбора от НБА Далас Маверикс с Барселона, която европейските състезатели спечелиха с 99:85. Пийт Майкъл и Хуан Карлос Наваро вкараха по 19 точки за Барселона, като до почивката авансът на домакините беше едва 2 точки. Със силна трета част, която спечелиха с 32:16, 17-кратните първенци на Испания авансът им стана в началото на четвъртата 18 точки.

За гостите от Далас центърът Крис Камън вкара 15, Дарън Голисън добави 14, а ветеранът Елтън Бранд завърши с 10. "Миналата година имах пак проблеми с коляното и те дойдоха от неправилното ми възстановяване. Исках да играя, но реално нямаше как, обясни герпманецът пред журналистите след края на мача. Но контролите не са място, в което трябва да рискуваш болното коляно".

Първата среща от европейското турне на Маверикс беше в Берлин срещу местния Алба, а американците спечелиха с 89:84. След срещата в каталунската столица Далас се прибира у дома и на 15-и този месец посреща в нова проверка Хюстън Рокетс, а на 30-и стартира новия сезон с Лейкърс.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже