3. Барселона спечели баскетболния турнир в София

Барселона спечели баскетболния турнир в София

Барселона победи Панатинайкос с 85:80 точки и спечели първото място на международния турнир по баскетбол за мъже "Лукойл Екто спорт" в "Арена Армеец".

Барселона победи Панатинайкос с 85:80 точки и спечели първото място на международния турнир по баскетбол за мъже "Лукойл Екто спорт" в "Арена Армеец".

Министърът на спорта Свилен Нейков връчи Купата на победителите от Барселона. Испанският шампион игра отново без контузения си капитан Хуан Карлос Наваро.

На трето място се класира българският шампион Лукойл Академик (София), който спечели с 85:75 точки срещу Цървена звезда (Сърбия).

Испанските баскетболисти водеха почти през целия мач срещу гръцкия гранд. На почивката те имаха аванс от 4 точки - 40:36.

През третата част възпитаниците на Хавиер Паскуал постепенно увеличаваха преднина си, която достигна 13 точки разлика - 65: 52 в 30-та минута.

В последната четвърт испанците успяха да поддържат аванси си от около 10 точки, но в духа на феърплея спечелиха само с 5 точки.

За Барселона се отличиха Джо Ингълс с18 точки, Еразем Лорбек добави 13 точки, а с 11 точки завърши Пит Майкъл.

За Панатинайкос най-резултатни бяха Даруин Китчън и Софоклис Схорцанитис с по 15 точки.

Финална среща от международния турнир по баскетбол за мъже "Лукойл Екто спорт":
Барселона (Испания) - Панатинайкос (Гърция)  - 85:80 (13:10, 27:26, 25:16, 20:28)

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже