3. Барселона взе аванс след драматична победа над Панатинайкос с продължение

Барселона взе аванс след драматична победа над Панатинайкос с продължение

Барселона победи драматично гостуващия Панатинайкос със 72:70 след продължение в първата среща от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже.

Така испанците записаха 13-а поредна победа в надпреварата и се нуждаят от още два успеха в серията, за да елиминират съперника си и да се класират за финалната четворка. Двубоят беше изключително драматичен и премина при поделено надмощие.

Гърците стартираха по-добре и след серия от 14 безответни точки поведоха с 14:2, а след първата част имаха аванс от 21:11.

Барселона обърна само за три минути и стигна до 22:21 след поредица от 11 точки, а на почивката авансът на домакините беше 34:32. Нова серия от 12:2 точки позволи на Панатинайкос до поведе с 44:36 в третата мчаст, която завърши с преднина от 51:45 за гърците.

Те запазиха аванса си до средзата на последанта четвърт, но 4 минути преди края Барселона успя да изравни при 60:60 и дори стигна до 64:61, но тройка на Димитрис Диамантидис прати мача в продължение при 64:64.

Атиняни имаха аванс от 70:69 в средата на допълнителното време, но тройка на Хуан Карлос Наваро 2 минути преди края се оказа рещаваща.

Гостите имаха своите шансове в последната минута, но Джеймс Гист пропусна два пъти от наказателни удари, а Роко Укич не успя да вкара тройка със сирената. Хуан Карлос Наваро беше най-резултатен на Барселона с 14 точки, а Анте Томич се отличи с 13 точки и 12 борби. За гърците с по 14 точки завършиха Стефан Лазм и Джеймс Гист.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже