3. Баскетболистите разбиха Белгия, с последен шанс за класиране на Евробаскет

Баскетболистите разбиха Белгия, с последен шанс за класиране на Евробаскет

Лъвовете спечелиха инфарктния двубой срещу тима от ниската земя с 92:81 (24:13, 28:29, 21:15, 19:24)

Баскетболните национали записаха победа над лидера в квалфикационна група „С” Белгия за Европейското първенство през 2011 г.

Лъвовете спечелиха инфарктния двубой срещу тима от ниската земя с 92:81 (24:13, 28:29, 21:15, 19:24). Мачът в зала Универсиада бе белязан с добра игра на родните национали и два инцидента, които прекъснаха хода на срещата минути преди полувремето и пет минути преди края на третата четвърт.

Сбиване малко преди почивката на полувремето принуди арбитрите да изгонят Николай Върбанов и Деян Иванов от националния състав. Един играч пък бе отстранен от тима на Белгия. През третата четвъртина токов удар спря осветлението в залата, което предизвика недоволство от страна на гостите.

Възпитаниците на Росен Барчовски бяха по-добрия тим през всичките 40 минути и логично спечели с 11 точки разлика. Отборът на Белгия се активизира в началото на второто полувреме, като успя да намали пасива си на пет точки, но оттук до края на двубоя, българските баскетболисти затегнаха играта си в защита и коригираха мерника си, което доведе и до крайния успех в срещата.
Най-резултатен за нашите бе Филип Виденов с 18 точки. Той продължава да поддържа средна резултатност от 21 точки на мач. Днес той добави 6 борби и три асистенции. Стефан Георгиев добави 12 точки, а Иван Лилов записа 11.

Националите излязоха временно на второ място в групата с актив от 11 точки след четири победи и три загуби. Лидер е Белгия с 12 точки. На 29 август българският тим излиза срещу Грузия в последен двубой в Група „С”.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки