Баскетболистките на Локо (Сф) с важна победа, удариха Академик в Пловдив

Локомотив София се върна на победния път в женската А група. В зала „Олимпиада“ в Пловдив тимът надви местния Академик с 80:74 в мач с куп обрати, решен в самия край. След този двубой Локомотив е с баланс 5-4 и след седмица му предстои столично дерби с Шампион 2006. Академик пък остава само с една победа от девет кръга, като ще гостува на Шоутайм.

Срещата започна с леко предимство за домакините, но в края на първата част съперникът обърна за 27:20. Преднината на баскетболистките на Лилия Георгиева достигна 11 през втория период и макар на три пъти Академик да успяваше да изравни, на почивката те отново водеха, този път с 46:43.

Играта продължи много оспорвано и след паузата, като се стигна до няколко обрата. Двата отбора обаче оставиха интригата за заключителната четвърт, която започна при минимален аванс за гостите – 65:64. Драмата продължи до последно, като столичният тим поддържаше крехка преднина, без да успее да се откъсне в резултата. Отборът на Елена Петрова обаче не успя да се възползва от шансовете си, допускайки грешки и пропуски в решаващи моменти, като Локомотив удържа водачеството си до края.

Дабъл-дабъл за победителите направиха Гергана Цекова (18 точки и 10 борби) и Ванеса Кокалова (17 точки и 14 борби). Елеонора Петкова се отчете с 13 точки, 10 има Магдалена Георгиева.

За Академик Анастасия Калева записа 22 точки и 11 борби, с 16 точки са Маргарита Чипова (12 борби) и Мила Кръстева (10 борби), а близо до трипъл-дабъл остана Ралица Кенарева – 9 точки, 8 борби и 10 асистенции.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.