3. Баскетболният Берое сгази Шумен

Баскетболният Берое сгази Шумен

Старозагорци спечелиха 16-та поредна победа в А група с 88:57

Баскетболистите на Берое спечелиха 16-та поредна победа в А група, след като прегазиха аутсайдера Шумен Баскет с 88:57 точки в Стара Загора в тренировъчно темпо. Старозагорци видимо подцениха срещата и като цяло се скъсаха да грешат през целия мач.

Гостите от своя страна играха без напрежение и най-вече благодарение на приноса на Янков в нападение, се държаха на прилична дистанция, особено през първата част. През втората част домакините вдигнаха оборотите и след серия от 15 на 2  разликата много бързо надхвърли 20 точки.

Срещата продължи по абсолютно същия сценарий и след почивката. Беройци изиграха трета част с която не могат да се гордеят, след което отново се развихриха през четвъртата. Георги Младенов от своя страна даде възможност за пълноценна изява на всички свои състезатели, като дори Наско Радев въобще не бе записан в тимовия лист.

Изпънителният директор на Берое Васил Кифев коментира след срещата:

„Самото участие на Шумен в мъжкото първенство, след като дълго време там липсваше мъжки отбор е факт, който сериозно трябва да се адмирира. Независимо от класирането на отбора, това е огромен успех за хората, които милеят за баскетбола на местно ниво. Аз от своя страна съм безкрайно доволен, че залата беше отново почти пълна.

Въпреки предизвестения изход на мача, хората дойдоха да гледат баскетбол и се надявам да са останали  в някаква степен удовлетворени. Що се касае до това, как се справиха нашите баскетболисти !? Не мога да кажа, че съм щастлив от отношението към мача, което демострираха една част от нашите състезатели.

Не виждам по-голям дразнител от това да покажеш на всички, че уважаваш името си. Или може би имам прекалено големи очаквания от някои момчета. Имаме добра основа за надграждане, но честно казано каквито и качества да имаш, в НБЛ с тази продукция е просто немислимо.“

В следващият кръг Берое гостува на Евроинс Черно Море Варна на 18.03 от 17.00ч. в зала „Христо Борисов“.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки