3. Баскетболният Тони 7 (Сливен) записа първа победа в "А" група

Баскетболният Тони 7 (Сливен) записа първа победа в "А" група

Първата си победа в баскетболната “А” група при жените постигна сливенския Тони 7. Пред собствена публика тимът надигра отбора на “София” с 67:62 точки.

Първата си победа в  баскетболната “А” група при жените постигна сливенския Тони 7. Пред собствена публика тимът надигра отбора на “София” с 67:62 точки. Домакините имаха преднина през целия мач, като в края на срещата гостите бяха близо до обрат, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Сливенските момичета поведоха в резултата още от първата част, която завърши 19:11 точки. Домакините продължиха да играят по-добре и през втората част и разликата се повиши, за да завършат полувремето на 33:21 точки

След почивката гостите излязоха с повече хъс на терена и с желание да намалят преднината на съперничките си. Разликата при третата част вече стигна само 10 точки, а резултатът 50:40

И през последната част тимът на София бе догонващ, но успя да отбележи 20 точки с идеята да обърне мача, като малко преди последния съдийски сигнал разликата бе само 3 точки. Подкрепяни от собствената си публика сливналийки не позволиха изненада и се  поздравиха с успеха.

Отново много силен мач направи Виктория Стойчева, която завърши срещата с 28 точки. Съотборничките й Стефка Николова и Елена Петрова добавиха за победата съответно 14 и 13 точки.

За гостите от София с двуцифрен точков актив бяха Елена Милушева – 19, Силвия Иванова – 12 и Ани Лефан – 10 точки.

Следващата седмица Тони 7 ще гостува на отбора на НСА, а София  ще приеме Рилски спортист.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)