Баскетболният ЦСКА се справи с Берое

ЦСКА измъкна победа срещу Берое в 11-я кръг от НБЛ след 99:86 в своята зала. Успехът не дойде лесно за "червените", като въпреки късата си ротация гостите до последно се опитваха да бъдат заплаха за противника.

Кейлъб Уесън пропусна мача за ЦСКА с проблеми в гърба, а за Берое вече освен Михаил Комбаков не игра и Николай Титков. Двамата треньори изкараха целия мач с по седем баскетболисти. ЦСКА все пак води от първата до последната минута, но така и не успя да осъществи пълен контрол върху двубоя. Двата тима си вкараха общо 23 тройки - 14 за "армейците", които направиха разлика, заедно с над двойно повечето асистенции.

В началния период домакините за кратко взеха двуцифрен актив, който увеличиха малко през втората част. Там трайно ЦСКА имаше надмощие, но не успя да вдигне разликата до повече от 14, а почивката дойде при 56:45.

В минутите след подновяването на играта отново играчите на Росен Барчовски доминираха леко, но Берое започна да кове обрат и направи серия от 9-0, за да се доближи само на 4 точки от противника. При такава разлика двата тима влязоха и в заключителната десетка, а ЦСКА нямаше спокойствие чак до последните три минути.

Карлос Пепин напусна състава на Берое с пет фаула, а след това ЦСКА вкара 9 поредни безответни точки, за да стигне до най-голямата си преднина в срещата от 15 точки.

Така ЦСКА излиза еднолично втори в класирането в НБЛ с осем победи в актива си, а Берое остава в долната половина на таблицата с четири успеха. Георги Боянов вкара 22 за победата, по 20 добавиха Брендън Йънг и Венци Петков, вторият и с 9 асистенции. 14 и 12 съответно вкараха Васил Бачев и Божидар Аврамов.

Даръл Дейвис се отличи с 33 точки, 8 борби и 6 асистенции за Берое, 24 вкара Карлос Пепин.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството