3. Берое 07 надви Монтана 2003 след продължение

Берое 07 надви Монтана 2003 след продължение

Берое 07 и Монтана 2003 предложиха един от най-интересните мачове в шампионата на НБЛ при дамите. В Стара Загора домакините измъкнаха драматично успеха с 99:96 след продължение.

Беоре започна по-силно мача и след 10 минути игра натрупа 10 точки аванс - 27:17. Последва равностойна втора част и разликата бе запазена. След почивката баскетболистките на Монтана бяха по-мобилизирани и и дори дръпнаха в резултата след 30 минути игра. Равностойна бе и четвъртата част, като с кош на Латаша Байерс 26 секунди преди края възпитаничките на Стефан Михайлов стигнаха до допълнителни 5 минути. В продължението Берое показа по-голямо желание за победа и дори на моменти водеха с 6 точки.

Латаша Байерс отново бе най-полезна за успеха, като завърши с 28 точки, 16 борби и 3 асистенции. 28 точки записа и Петя Джамбазка. Ралица Нанева се отличи с 16 точки и 8 борби, а Нели Пашева - 14 точки и 10 асистенции. За гостенките от Монтана Ивелина Вранчева изигра поредния си силен мач и завърши с 32 точки, 7 асистенции и 5 "откраднати топки". 17 точки записа Зоя Станоева, а по 16 - Жанета Жельова - Костова и Агнеда Дойчинова.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича