3. Берое надигра Монтана 2003 в Адриатическата лига

Берое надигра Монтана 2003 в Адриатическата лига

Шампионът на България се наложи над вицешампиона

Шампионът на България Берое се наложи над вицешампиона Монтана 2003 с 83:76 (26:23, 23:23, 19:17, 15:13) като домакин в Стара Загора в българското дерби от третия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Победата бе трета поредна за Берое, който остава в челото на временното класиране, докато Монтана 2003 допусна втора загуба от три изиграни мача до момента.

Двата състава ще излязат отново един срещу друг в петък (18 октомври) във втория кръг на българското първенство при дамите. Те предложиха интересен сблъсък на зрителите в Стара Загора, макар домакините да не изпуснаха водачеството нито за момента.

Баскетболистките, водени от треньора Албена Хубенова, започнаха по-уверено и поеха инициативата в началните минути. Постепенно авансът на Берое достигна 9 точки при 22:13 след тройка на Божица Муйович при оставащи по-малко от четири минути от първата четвърт. Гостите показаха, че са готови за битка и намалиха до 22:24, фиксирани след кош на Сара Бут 67 секунди преди края на частта, която приключи с преднина от 26:23 за старозагорки.

Берое не изпусна водачеството и през втората четвърт, макар Монтана 2003 да търсеше начини за обрат и при оставащи 26 секунди от първото полувреме се доближи на точка – 46:47 след тройка на Киана Джонсън. С два точни наказателни удара за домакините Божица Муйович оформи резултата след 20 минути игра – 49:46.

В средата на третата част Монтана 2003 отново се съкрати дистанцията до 1 точка при 56:57 след кош на Янина Тодорова, но Берое отговори със серия от 6 безответни точки, за да увеличи аванса си до 63:56, а преди последния период старозагорки водеха с 68:63.

Домакините не допуснаха колебания в оставащите минути, покачиха преднината си до 12 точки и се поздравиха с третия си пореден успех в турнира. Те отбелязаха 11 наказателни удара повече (15/18 - 4/8) и отстъпиха при стрелбата от далечна дистанция (8/25 - 12/33).

Божица Муйович бе най-полезна за състава от Стара Загора с 20 точки, 2 борби и 2 асистенции. Рейчъл Териът допринесе за победата със 17 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Радостина Христова завърши с „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 10 борби.

За Монтана 2003 Киана Джонсън се отличи с 24 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Сара Бут добави 20 точки и 5 борби.

В Адриатическата лига за Берое предстои гостуване на босненския Орлови на 23 октомври, докато същия ден Монтана 2003 ще приеме сръбския Партизан 1953.

Йордан Минчев поведе Шарлероа към победа

Националът Йордан Минчев изигра нов силен мач за белгийския си отбор

Тежка загуба за Балкан в Европа

Балкан допусна втора загуба в баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа

Рилски спортист с тежка загуба в Европа

Рилски спортист загуби от естонския Калев/Крамо в турнира за Купата на ФИБА Европа

Везенков пак блести при нов успех на Олимпиакос (ВИДЕО)