3. Берое победи Черно море и се класира за финала в турнира за купа Стара Загора

Берое победи Черно море и се класира за финала в турнира за купа Стара Загора

Заралии се наложиха над "моряците" с 85:77

Берое победи с 85:77 Черно море Порт Варна в първия мач от турнира по баскетбол за купа Стара Загора и се класира за финала. Домакините изиграха силен мач срещу варненския си съперник и бяха напред в резултата през почти цялата среща.

Утре във финала Берое ще се изправи срещу победителя от втория мач днес между Рилски спортист и Левски. Берое игра силно в първите пет минути на срещата и успя да вземе малка преднина при 14:7.

Васил Кьосев обаче намали разликата на 4 точки в средата на първата част, а скоро след това тя стана само една. Много оспорвани минути запазиха малката разлика, а в последната секунда на първата част след страхотна комбинация варненци изравниха при 23:23.

Берое беше по-добър през втората част и малко по малко натрупа преднина, за да се стигне до 35:28 в средата на частта. До почивката обаче варненци отново се приближиха до съперника за 41:37 в полза на домакините.

Силно начало на второто полувреме за баскетболистите на Георги Младенов ги изведоха с 9 точки аванс при 46:37, като преднината им от 9 точки бе най-голямата в мача до момента. След силни минути на Уил Уокър разликата стана двуцифрена.

Доста време тя се запази около 10 точки, но в края на третата част варненци я намалиха изоставането си на пет точки - 55:60. След доста оспорвани минути в началото на последната част разликата бе намалена само на 3 точки, но след няколко успешни атаки старозагорци отново взеха контрола над мача.

По-малко от 3 минути преди края Васил Александров вкара тройка за 80:71, a 90 секунди преди финалната сирена Уокър вкара нови три точки за 83:73 и с това реши мача.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже