3. Берое приключи есента без загуба в шампионата

Берое приключи есента без загуба в шампионата

Възпитанниците на Георги Младенов отнесоха Дунав 2007 в Русе с 89:47

Баскетболистите на Берое отнесоха Дунав 2007 в Русе с 89:47 за своята девета поредна победа в мъжката А група. Преди срещата домакините имаха някакви амбиции да се противопоставят след като бяха победили някой от фаворитите в първенството в собствената си зала, но надеждите им за оспораван двубой останаха илюзорни.

Старозагорци започнаха стегнато и във вихрено темпо натрупаха преднина от 16 точки още първата част. Картината не игрището не се промени втората част и разликата продължи да се вдига за 39 на 16 на полувремето.

Възпитанниците на Георги Младенов не проявиха снисхождение и продължаваха да доминират през второто полувреме, най-вече благодарение на здравата защита която приложиха. След третата част дунавци успаха да отбележат едва 25 точки срещу 63 за гостуващият отбор. През последната част двата отбора доиграха мача за крайното 89 на 47 в полза на Берое.

След срещата Г. Младенов сподели:'' Много време исках да видя моите момчета да се потрудят в защита и най-накрая те го направиха за три части. Играхме без Миленков и Загоров които са основни състезатели в нашия отбор и имах притеснения, но всички които бяха на игрището подходиха отговорно към мача.

Очквам трудна пролет защото почти всички противникови отбори ще се подсилят, а при нас има доста болежки. Като цяло ние трябва да разкрием истинските си възможности, което до момента не се случва така както ми се иска. Все пак целта ни е да спечелим групата убедително, при възможност без загуба и до момемта сме изпълнили задачата на 50% .''

Следващата среща на Берое е на 22.01 в Стара Загора срещу Чавдар Троян.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки