3. Без Кобе Лейкърс оглави Западната конференция след 97:88 над Минесота

Без Кобе Лейкърс оглави Западната конференция след 97:88 над Минесота

Шампионът ЛА Лейкърс направи важна крачка към защитата на титлата си, след като надделя над тима на Минесота Тимбъруулвс с 97:88 като гост в мач от редовния сезон на НБА

Шампионът ЛА Лейкърс направи важна крачка към защитата на титлата си, след като надделя над тима на Минесота Тимбъруулвс с 97:88 като гост в мач от редовния сезон на НБА. След успеха „езерняците” се изкачиха начело във временното класиране, а домакините остават на последната 15-а позиция. Победата за Лейкърс бе още по-сладка и заради отсъствието на лидера им Кобе Брайънт, който има проблеми с дясното коляно.

Двубоят започна равностойно, като в началото двата тима се движеха кош за кош. Постепенно обаче шампионите наложиха своя стил на игра и след края на първата част вече водеха с 21:17. Втората четвърт премина изцяло под диктовката на „езерняците”, които в отсъствието на Кобе Брайънт бяха водени от вездесъщия Пау Гасол. На полувремето Лейкърс вече водеше с 52:34, което поуспокои състава и той допусна страхотно отпускане през третата четвърт, която Минесота спечели с 31:22. В решителната част двата тима се захапаха здраво и никой не успяваше да се откъсне пред другия. В крайна сметка последната четвъртина завърши наравно 23:23 и така Лейкърс се оказа краен победител в този мач – 97:88.

Най-резултатен за шампионите бе испанецът Пау Гасол, който се отчете с 29 точки и 15 борби. Най-добър за домакините пък бе Джони Флин, който записа 19 точки, 4 асистенции и 2 борби.

Далас Маверикс – Портланд Трейлблейзърс 83:77

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича