3. Бостън и Кливлънд с победи, шампионът Лейкърс пада

Бостън и Кливлънд с победи, шампионът Лейкърс пада

Отборът на Бостън Селтикс записа впечатляващ домакински успех над Чикаго Булс с 118:90 (21:17, 29:18, 38:26, 30:29). Домакините от Селтикс бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до победата.

Още от първата четвърт Бостън пое инициативата и взе преднина от четири точки. Решаващи обаче се оказаха следващите две части, в които Селтикс бе абсолютно убедителен, печелейки ги с 29:18 и 38:26. Единствено в последната част Чикаго бе равностоен на своя съперник, но загуби и нея с една точка - 29:30.

Домакините бяха неудържими в атака в този двубой. В основата на успеха бяха Пол Пиърс и резервата Еди Хаус, които завършиха с по 22 точки. Силен мач направи и Рей Алън с 20 точки, а гардът Район Рондо пък раздаде впечатляващите 16 асистенции. От Чикаго се отличи единствено центърът Йоаким Ноа, завършил мача с 16 точки и 10 борби.

Далас се оказа отборът, нанесъл първа загуба за новия сезон на шампиона в НБА Лос Анжелис Лейкърс. Дирк Новицки и компания се наложиха над „езерняците” като гости с 94:80 и по този начин взеха своята първа победа тази година. Маверикс зарадваха собственика си Марк Кюбан, който изгледа мача от трибуните на „Стейпълс сентър”, но разочароваха куп знаменитости, сред които както винаги и Джак Никълсън.

Двубоят вървеше в спокойно темпо, кош за кош, през първата четвърт, като Далас успя да вземе леко предимство от седем точки на почивката. Решаваща обаче се оказа третата част, когато разликата нарасна заплашително до 22 точки в един момент. Лейкърс се опита да се върне в нещата в последните 12 минути, но така и не се доближи достатъчно, за да търси изравняване. Звездата на Далас Дирк Новицки реализира 21 точки и 10 борби за победата, Шон Мериън добави 18, а силно включване от пейката направиха и Джей Джей Бареа с 12 точки и Джейсън Тери с 16. Лидерът на ЛА Лейкърс Коби Брайънт нямаше ден и реализира скромните за него 20 точки, докато Андрю Байнъм завърши с 14 точки и 10 борби.

Най-завързаният мач в Лигата снощи обаче се случи на най-неочакваното място – в Шарлът. Пред очите на един от своите акционери, и президент по баскетболните въпроси Майкъл Джордън, Бобкетс се наложиха със 102:100 над Ню Йорк Никс след две продължения.

Гостите от Голямата ябълка сътвориха невероятни обрати, след като изоставаха през първото полувреме с 20 точки, а през голяма част от второто – с 10-14 точки, за да стигнат до равенство в редовното време – 82:82. Цялата среща продължи точно три часа и една минута, с двата добавени периода. След първото полувреме все още нямаше победител, а на светлинното табло светеше 88:88.

Драматичното второ продължение вървеше добре за Шарлът, до момента в който Данило Галинари не наниза няколко поредни коша, а Крис Дуън пак да изравни до 100:100. В оставащата една атака за Бобкетс обаче Ал Харингтън извърши лошо нарушение срещу Ди Джей Аугустин, само 2.5 секунди преди сирената, и гардът се реваншира за пропуснатите само едно нападение по-рано два наказателни удара, и реализира и двата си фаула, за да донесе победата на домакините със 102:100. Реймънд Фелтън завърши с 22 точки за Шарлът, а за Ню Йорк с по 17 се отчетоха Нейт Робинсън, Ал Харингтън и Дейвид Лий, докато Галинари реализира 16.

Друг от грандовете в НБА - Кливлънд Кавалиърс записа успех със 104:87 над Минесота. Над всички за "кавалерите" бе голямата звезда на тима ЛеБрон Джеймс, който записа в актива си 24 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Мо Уилямс се отчете с 20 точки и 6 асистенции, Варежао направи пък "дабъл-дабъл" с 13 точки и 11 борби. Великият Шакил О'Нийл също бе активен в този мач, въпреки че може и много повече - 6 точки и 7 борби.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича