3. Бостън изравни на Кливлънд, Финикс отстрани Сан Антонио

Бостън изравни на Кливлънд, Финикс отстрани Сан Антонио

Бостън Селтикс надигра Кливлънд Кавалиърс с 97:87 в плейофен мач от Източната конференция в НБА. По този начин двата състава вече имат по две победи в серията.

Бостън Селтикс надигра Кливлънд Кавалиърс с 97:87 в плейофен мач от Източната конференция в НБА. По този начин двата състава вече имат по две победи в серията.

В първата четвърт "келтите" водеха с 31:22, а втората завърши 23:23. Така Бостън се оттегли на почивка с преднина от девет точки.
През второто полувреме Кавалиърс тръгна на обрат, но не успя и загуби. Рондо наниза 29 точки за победителите и спечели 18 борби, а с по 18 се отчетоха Рей Алън и Кевин Гарнет.

За Кливлънд Леброн Джеймс вкара 22 точки и спечели девет борби, а със 17 точки остана Шакил О`Нийл.

На Запад Финикс Сънс надигра Сан Антонио Спърс със 107:101. След този успех Сънс се класираха напред в надпреварата. За четвъртата победа на "слънцата" най-резултатен беше Амари Студемайър с 29 точки и пет борби, а с 20 точки се отчете Стив Неш като той спечели и четири борби.

За Сан Антонио усилията на Тони Паркър и Ману Джинобили не дадоха нужния резултат и така съставът си тръгва от елиминационната фаза на НБА.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича